REKLAMA

Spotkanie z twórczością podkarpackich autorów

Promocja najnowszego numeru pisma oraz spotkanie z jego autorkami i autorami.
18-04-2024 / 18-04-2024
Krosno ( Krośnieńska Biblioteka Publiczna, Wojska Polskiego, Krosno )
Wstęp wolny

Krośnieńska Biblioteka Publiczna w Krośnie i Redakcja kwartalnika literacko-artystycznego „Fraza” zapraszają 18 kwietnia 2024 r. (czwartek) o godz. 17.00 na „Frazę” w hotelu Babel - promocję najnowszego numeru pisma oraz spotkanie z jego autorkami i autorami.

Udział w spotkaniu wezmą: Jan Belcik, Szymon Michna, Jan Skoczyński, Aleksandra Smusz, Katarzyna Tercha-Frankiewicz, Jan Tulik oraz redakcja „Frazy”. Spotkanie poprowadzi prof. Jan Wolski.

Spotkanie odbędzie się w Czytelni Głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Wojska Polskiego 41. Wstęp wolny

Najnowszy numer „Frazy” przynosi wiele utworów twórców związanych z Podkarpaciem. Są wśród nich debiutanci, jak i autorzy dobrze znani miłośnikom literatury. Kwartalnik „Fraza” o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym dba o to, by promować to, co w życiu literacko-artystycznym regionu jest ważne, oryginalne, interesujące. Ma ambicje bycia ponad środowiskowymi animozjami i ideowymi sporami, stałego łączenia tego, co lokalne i peryferyjne, z tym, co wspólnotowe, uniwersalne i światowe. Dlatego główny dział nowego numeru „Frazy” nosi tytuł od publikowanego w nim wiersza Jana Tulika w hotelu babel, który przypomina o tym, że każde miejsce na ziemi może stać się – jak nasz region w ostatnich latach – centrum ogniskującym problemy współczesnego świata.

„Fraza” to pismo literacko-artystyczne, które ukazuje się od 1991 roku w Rzeszowie, ale obejmuje swym zasięgiem wiele zakątków Polski, Europy i świata.ZOBACZ WIĘCEJ WYDARZEŃ