REKLAMA

NIEBOCKO: Świadek ujął pijanego kierowcę mercedesa

NIEBOCKO / PODKARAPACIE. Ponad 2 promile alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych miał kierujący mercedesem, którego w Niebocku, ujął inny kierowca. W takim stanie mężczyzna przyjechał do sklepu. O konsekwencjach z jakimi będzie się musiał teraz liczyć nietrzeźwy kierowca zadecyduje sąd.

Wczoraj przed godziną 16, na numer 112 zadzwonił mężczyzna, który powiadomił, że jego brat właśnie ujął nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna zabrał mu kluczyki do samochodu i uniemożliwił dalszą jazdę. Obaj mężczyźni, do czasu przyjazdu na miejsce policyjnego patrolu, skutecznie zapobiegli dalszej jeździe nietrzeźwemu kierowcy.

Do obywatelskiego ujęcia doszło w miejscowości Niebocko, przed jednym ze sklepów. To tam przyjechał swoim mercedesem 46-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego. Świadek zdarzenia, jadąc swoim autem, zauważył jak kierowca mercedesa w sposób niebezpieczny skręca z drogi wojewódzkiej nr 835 na sklepowy parking. Nabrał podejrzeń co do tego, czy kierowca jest trzeźwy. Zawrócił swój pojazd i podjechał za nim. Gdy już wysiadł z auta nie miał już wątpliwości, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Wyciągnął kluczyki ze stacyjki i zadzwonił po pomoc do brata, a ten wykonał telefon na numer 112 i powiadomił służby.

Na miejsce przyjechał policyjny patrol. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego mercedesem. Badanie alkomatem wykazało, że 46-latek ma w organizmie 2,2 promila alkoholu. Na domiar tego, po sprawdzeniu jego danych, wyszło na jaw, że mężczyzna ma aktualnie aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, orzeczony przez sąd.

Teraz sprawa 46-letniego mieszkańca powiatu brzozowskiego trafi do sądu, który zdecyduje o dalszych konsekwencjach jakie poniesie kierowca mercedesa.

 

KPP Brzozów

18-06-2024

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.