REKLAMA

Uwaga na oblodzenia! IMiGW wydał ostrzeżenie

PODKARPACIE. Instytut prognozuje zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie.

Ostrzeżenie obowiązuje m.in. na terenie całego Podkarpacia od godzin wieczornych w niedzielę do godzin porannych w poniedziałek.

oblodzenia

– Jutro zachmurzenie umiarkowane i duże. Gdzieniegdzie możliwe słabe przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od – 3°C do 0°C, na szczytach Bieszczadów i Beskidu Niskiego od – 5°C do – 3°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny (od 35 km/h do 45 km/h), w porywach do 70 km/h – zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

o1

Przypominamy, że w najwyższych partiach Bieszczadów obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Za niebezpieczne należy uważać rozległe strome i bardzo strome stoki o wystawie północnej, północno-wschodniej oraz formacje wklęsłe.

Źródło: IMiGW.
Fot. Oblodzenia w Beskidzie Niskim/AZS/WZ.

 

14-01-2024

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.