REKLAMA

POLSKA. 800 tys. szt. nielegalnych tabletek na potencję! Akcja CBŚP i KAS (VIDEO)

|

POLSKA. 800 tys. szt. nielegalnych tabletek na potencję! Akcja CBŚP i KAS (VIDEO)

POLSKA. Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP), pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Siedlcach, rozbiły zorganizowaną grupę przestępczą nielegalnie produkującą leki na potencję. Tabletki były dystrybuowane na terenie Polski jako ziołowe suplementy diety. Przejęto ponad 800 tys. szt. tabletek wartych około 32 mln zł.

W sprawę zaangażowani byli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z podlaskiej KAS, policjanci z Zarządu w Białymstoku CBŚP, Prokuratura Okręgowa w Siedlcach, a także przedstawiciele Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego (GIF).

Akcja została przeprowadzona na terenie trzech województw: mazowieckiego, zachodniopomorskiego i śląskiego. Zatrzymano 4 osoby, w tym 3 Polaków i obywatela Wietnamu.

W trakcie działań funkcjonariusze przeszukali 20 obiektów, w których zabezpieczyli maszyny do konfekcjonowania tabletek, przygotowane puste opakowania oraz ponad 800 tys. szt. tabletek o szacunkowej wartości 32 mln zł.

Produkcja nielegalnych leków z przemyconych substancji
Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie zorganizowanej grupy przestępczej mogli od kilku lat zajmować się nielegalną produkcją leków na potencję, wykorzystując przy tym substancję czynną farmakologicznie – syldenafil , która była przemycana w hurtowych ilościach z Chin.

Tabletki były dystrybuowane jako ziołowe suplementy diety, pod charakterystycznymi nazwami wskazującymi na ich działanie. Do obrotu wprowadzano je za pośrednictwem portali internetowych, sklepów stacjonarnych i stacji paliw.

Zarzuty i tymczasowe areszty
Prokuratura Okręgowa w Siedlcach przedstawiła zatrzymanym zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzania i sprzedawania sfałszowanych produktów leczniczych. Na podstawie zebranego materiału dowodowego 4 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące. Sprawa jest rozwojowa.

 

źródło: Ministerstwo Finansów- Krajowa Administracja Skarbowa

video/zdjęcie: Ministerstwo Finansów- Krajowa Administracja Skarbowa

14-08-2023

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.