REKLAMA

Ukończony w rekordowym tempie zakład produkcyjny Phoenix Contact w Rzeszowie rekrutuje pracowników

RZESZÓW / PODKARPACIE. Budowa nowej fabryki produktów na rynek elektromobilności w Rzeszowie zakończyła się sukcesem po zaledwie pięciu miesiącach prac. Pomimo wyzwań, które zaprezentowała przed inwestorami i wykonawcami epidemia koronawirusa, budynek został oddany do użytku zgodnie z planem, w grudniu 2020. Nowy rzeszowski zakład ma łączną powierzchnię 15000 m2, w tym 14000 m2 przestrzeni produkcyjnej i magazynowej oraz 1000 m2 powierzchni biurowej. W fabryce praca, której start zaplanowano po prostu na pierwszy kwartał 2021 roku, ruszyła już w styczniu.

Zobacz film: od placu do 15000 m2 zakładu produkcyjnego w 5 miesięcy

Fabryka zbudowana przez Panattoni dla Phoenix Contact E-Mobility mieści się w Parku Naukowo-Technologicznym Rzeszów-Dworzysko, w miejscu przygotowanym przez lokalne władze. Graniczy z drogą ekspresową S19, a w pobliżu znajduje się również biegnąca z zachodu na wschód autostrada A4 oraz rzeszowskie lotnisko. 

Firma Phoenix Contact E-Mobility to powstała w 2013 roku spółka-córka Phoenix Contact, globalnego lidera na rynku elektroniki i automatyki, zajmująca się zagadnieniem elektromobilności. Nowo otwarta rzeszowska fabryka, zatrudniająca obecnie nieco ponad 50 osób, jeszcze w tym roku ma mieć łącznie 200-osobową załogę.

Pierwsi pracownicy fabryki podczas produkcji

Oferta przedsiębiorstwa to szeroki wachlarz rozwiązań dla gwałtownie rozwijającego się rynku elektromobilności – zarówno od strony infrastruktury, jak i interfejsów ładowania w pojazdach i współpracuje ze światowymi producentami samochodów m.in. Tesla, Volkswagen, BMW czy PSA. Najpopularniejszym produktem spółki pozostaje ładowarka samochodowa – potrzebna nie tylko w bagażniku każdego samochodu elektrycznego, ale również w hybrydach. 

Najbardziej rozpoznawalnym produktem Phoenix Contact E-Mobility są ich ładowarki do samochodów elektrycznych, które zdobyły nagrodę Good Design Award w kategorii Transport. Jury przy wyborze kierowało się innowacyjnością rozwiązań i funkcjonalnością, ale także doborem materiałów oraz wpływem designu na środowisko naturalne. Good Design to światowej klasy nagroda przyznawana corocznie od 1950 roku przez Muzeum Architektury i Projektowania Athenaeum w Chicago we współpracy z ateńskim Europejskim Centrum na rzecz Architektury, Sztuki, Projektowania i Urbanistyki.

Spółka Phoenix Contact E-Mobility zdobyła również nagrodę Innowatora Roku za opracowanie przyjaznej środowisku technologii HPC (High Power Charging), umożliwiającej dużo szybsze ładowanie pojazdów hybrydowych i elektrycznych. HPC pozwala na przejechanie 100km po zaledwie kilku minutach podłączenia do stacji ładującej.

Flagowy produkt Phoenix Contact E-Mobility to systemy ładujące samochody elektryczne

Zapotrzebowanie na tego rodzaju kable rośnie każdego roku. Tylko w 2020 w samych Niemczech zarejestrowanych zostało po raz pierwszy nawet 400000 samochodów, które potrzebują korzystać z kabli ładujących takich jak te od Phoenix Contact E-Mobility. Nic dziwnego, że w nowej fabryce w Rzeszowie trwa intensywna rekrutacja nowych pracowników biurowych, produkcyjnych i specjalistów-inżynierów. Już planowana jest instalacja kolejnych maszyn.

 

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

08-02-2021