REKLAMA

BIESZCZADY: Papierosy ukryte w tapczanie

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą wspólnie z dzielnicowymi z Ustrzyk Dolnych, zabezpieczyli blisko 8 tysięcy sztuk papierosów, bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby ponad 9 tys. złotych. 35-latek, u którego znaleziono kontrabandę, odpowie za swój czyn z kodeksu karnego-skarbowego.

Policjanci z wydziału kryminalnego mieli informację, że właściciel jednego z domów w gminie Ustrzyki Dolne, może mieć papierosy pochodzące z przemytu. Funkcjonariusze pojechali pod ustalony adres i sprawdzili posiadaną informację. Jak się okazało była ona prawdziwa.

Podczas przeszukania, policjanci znaleźli w tapczanie blisko 8 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalny towar pochodził najprawdopodobniej z Ukrainy.

Wstępne straty, na jakie narażony został Skarb Państwa, oszacowano na ponad 9 tys. złotych. Teraz dalszym losie 35-latka zadecyduje sąd.

Złamanie przepisów ustawy karno-skarbowej zagrożone jest karą grzywny lub karą do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Ustrzyki Dolne

14-12-2020

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.