REKLAMA

RZESZÓW. Międzynarodowy Dzień Dziecka w Rzeszowie. (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W czartek 1 czerwca br. w Rzeszowie, odbył się piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Życzenia wszystkim dzieciom z okazji Dnia Dziecka złożył Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski. Życzenia przekazała także marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek, która przyjechała z tej okazji do Rzeszowa.

Międzynarodowy Dzień Dziecka był najbardziej kolorowym miejscem na mapie Rzeszowa, a wszystko to za sprawą wspaniałych atrakcji, najmłodsi mogli korzystać z ciekawych gier, zabaw, animacji, miasteczka dmuchawców czy Mini Zoo. Nie zabrakło stoisk promocyjno-rozrywkowych instytucji publicznych, prywatnych oraz społecznych, których przygotowano blisko 50.

Z dziećmi spotkał się także znany z programu „Pytanie na śniadanie” szef kuchni Jerzy Nogal, który poprowadził warsztaty kulinarne na bazie lokalnych receptur. Uczestnicy chętnie próbowali także potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Jedną z głównych atrakcji był festiwal Holi – Święto Kolorów, podczas którego całe rodziny bawiły się w rzucanie w siebie kolorowymi proszkami.

Całość uświetniły występy podopiecznych Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, Zespołu Fiesta ze Lwowa oraz Patryka Matei.

W Międzynarodowym Dniu Dziecka w Parku Kultury i Wypoczynku nad Wisłokiem
w Rzeszowie wzięło udział kilka tysięcy dzieci z Polski i Ukrainy. Powiat Rzeszowski był partnerem oraz współorganizatorem tego wydarzenia. To z pewnością był wyjątkowy dzień dla dzieci z Rzeszowa i okolic oraz dla małych gości z Ukrainy.

źródło: Powiat Rzeszowski

zdjęcia: Powiat Rzeszowski


03-06-2023

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.