REKLAMA

ŁAŃCUT. Bilet do Zamku za symboliczną złotówkę. Dni Otwarte Funduszy Europejskich

ŁAŃCUT. W dniach 12-14 maja 2023 r. Muzeum – Zamek w Łańcucie zaprasza na Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Tegoroczny tytuł łańcuckiego wydarzenia to „Muzeum – Zamek w Łańcucie: odkryj domowe oblicze zamkowego życia i zobacz ordynackie spa z początku XX w.”.

W trakcie wydarzenia będzie można zwiedzić II piętro Zamku oraz Łaźnie Zamkowe w ramach promocyjnego biletu, w cenie 1 zł/os. za każdą z tych ekspozycji.

Czym różni się ekspozycja II piętra i piwnic zamkowych od reprezentacyjnych sal I piętra rezydencji?

Wnętrza II piętra ukazują specyfikę codziennego życia i w znaczący sposób różnią się od sal I piętra zamku. Na II piętrze turyści odnajdą np. apartamenty dla pozostałych gości oraz pokoje dla służby. Wnętrza na tej kondygnacji są bardziej „przytulne” i „domowe”.

W piwnicach rezydencji mieszczą się Łaźnie Zamkowe ˗ unikatowa w skali kraju atrakcja. Przed II wojną światową było to miejsce niezwykle nowoczesne jak na tamte czasy. Ordynackim spa zachwycali się goście rezydencji. Łaźnie Zamkowe służyły nie tylko nowoczesnemu, luksusowemu wypoczynkowi, ale także posiadały walory lecznicze.

Po wojnie w Łaźniach Zamkowych zlikwidowano instalacje, pozbawiając tym samym Muzeum i turystów jednego z ciekawszych miejsc. Odtworzenie i udostepnienie zwiedzającym historycznych Łaźni Zamkowych, było możliwe dzięki realizacji unijnego projektu, dofinansowanego z Funduszy Europejskich.

Wkrótce więiej informacji o innych wydarzeniach w naszym regionie w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich

źródło: materiały nadesłane / Muzeum- Zamek z Łańcucie

zdjęcia: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej


07-05-2023

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.