REKLAMA

BRZOZÓW: Jasełka i Wigilia w Przedszkolu Samorządowym Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Konopnickiej w Brzozowie

Wieloletnią tradycją naszego przedszkola są Jasełka Bożonarodzeniowe, które w wykonaniu przedszkolaków nabierają szczególnego wdzięku.

W tym roku mali aktorzy z grupy integracyjnej „Muzykanci” dnia 21 grudnia wystąpili dla całej społeczności przedszkolnej oraz zaproszonych Gości, wśród których byli przedstawiciele Rady Rodziców naszej placówki, emerytowani pracownicy oraz Pani Mariola Pilszak – przewodnicząca Komisji Kultury, Oświaty, Sportu, Turystyki i Wypoczynku.

Piękna scenografia, oprawa muzyczna, niezwykłe tańce, kolorowe stroje, a przede wszystkim nasze dzieci przeżywające magię Bożego Narodzenia były powodem, dla którego warto było nas odwiedzić w tym szczególnym dniu.

Czy jest coś bardziej wzruszającego od maleńkich pastuszków przynoszących swe dary do szopki, małych i dużych aniołków, dzieci z darami w dłoniach oraz królów, którzy mimo zaledwie kilku lat nie tracili nic ze swojego majestatu. W swoją rolę doskonale wczuł się również diabełek, który pomimo tego, że nie uzyskał ani jednego piórka od aniołków bardzo dobrze wywiązał się ze swojego trudnego zadania i razem z aniołkami poszedł do szopki.

Występ okazał się niezapomnianym przeżyciem zarówno dla naszych milusińskich jak i zaproszonych gości. Wszyscy aktorzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości, za co publiczność dziękowała gromkimi brawami, a niejednemu z oglądających łza zakręciła się w oku…..

Po przedstawieniu, które wywołało u zebranych wiele emocji głos zabrała Dyrektor Jolanta Szarek, która pogratulowała przedszkolakom i paniom pięknego występu oraz złożyła wszystkim zgromadzonym świąteczne życzenia. Słowa uznania do dzieci i nauczycieli skierowała także Pani Mariola Pilszak, która w podziękowaniu za zaproszenie i możliwość obejrzenia pięknego widowiska obdarowała dzieci prezentem w postaci książek i złożyła wszystkim zebranym bożonarodzeniowe życzenia.

Po obejrzanych Jasełkach wszyscy zaproszeni Goście wysłuchali Ewangelii wg Św. Łukasza o narodzeniu Jezusa, połamali się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i usiedli do wigilijnego stołu. Tego dnia do przystrojonych stołów zasiadła również cała społeczność przedszkola. Dzieci dzieliły się opłatkiem, życzyły sobie wesołych świąt i wspólnie z Paniami kolędowały dla małego Jezuska.

Wyjątkowe widowisko jasełkowe tego samego dnia w godzinach popołudniowych mogli obejrzeć Rodzice dzieci występujących, a dzień wcześniej zaprzyjaźnieni uczestnicy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wspólnie spędzone chwile po pięknym występie przy udekorowanych stołach stały się namiastką wigilii.

Co roku historia narodzin Jezusa opowiedziana jest inaczej….. Ale piękne jest to, że dzieci z taką radością zwracają uwagę na to, że w te święta najważniejsze są Boże Narodziny……

Drodzy Rodzice, Dziadkowie i Przyjaciele naszej placówki!

W tych wyjątkowych, pierwszych dniach Nowego Roku 2023, chcemy Państwu życzyć dużo zdrowia, rodzinnego ciepła, radości i wiele zadowolenia oraz sukcesów z podjętych wyzwań.

Dyrekcja przedszkola


10-01-2023

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.