REKLAMA

DYDNIA: Wypadek z udziałem pijanego motocyklisty (ZDJĘCIA)

DYDNIA / PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę w miejscowości Dydnia. W wyniku zderzenia motocyklisty z kierującym volkswagenem, kierujący jednośladem doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Do wypadku doszło w sobotę, około godz. 14.30 na drodze gminnej w miejscowości Dydnia, przysiółek Wola Dydeńska. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 19-latek kierujący motocyklem, jadąc od strony Jabłonki w kierunku Dydni, na łuku drogi stracił panowanie nad jednośladem i zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka volkswagenem. 30-latek kierujący samochodem przewoził pasażerkę. Był trzeźwy.

W wyniku zderzenia się pojazdów obrażeń doznał 19-letni kierowca kawasaki. Mężczyzna karetką pogotowia został przewieziony do szpitala.

Funkcjonariusze wykonujący czynności na miejscu wypadku ustalili, że 19-latek kierujący kawasaki nie posiadał uprawnień do kierowania tego rodzaju pojazdami, a jego jednoślad nie posiadał aktualnego ubezpieczenia i nie był dopuszczony do ruchu po drogach publicznych. Ponadto badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości policjanci zatrzymali 19-takowi prawo jazdy. Wykonali oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady i sporządzili dokumentacje fotograficzną. Okoliczności wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania przygotowawczego.

KPP Brzozów 

13-04-2021

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.